سه‌شنبه 26 تیر 1403   04:22:58
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اسلایدر اخبار
اسلایدر اخبار
يكشنبه، 28 آبان 1402 | 13:53:14

امضای تفاهم نامه همکاری میان مرکز اطلاعات مالی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

      در جریان دیدار هادی خانی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس مرکز اطلاعات مالی کشور و غلامرضا صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تفاهم نامه همکاری میان مرکز اطلاعات مالی کشور با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای ارتقای سطح آگاهی و دانش مدیران و کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین اجرای قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی کشور،  هادی خانی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی نیز هنگام امضای این تفاهم نامه گفت: تمامی مفاسدی که در نقاط مختلف دنیا و از جمله کشورما  شکل می گیرد، محصول درآمدهای نامشروع و اصطلاحاً پول های کثیفی است که در روابط مالی مبهم ایجاد می شود. این پول ها در نهایت مسیر پولشویی را طی می کند و وارد چرخه اقتصادی کشور می شود.
وی مبارزه با پولشویی را یکی از مؤثرترین و کارآمدترین شیوه های مبارزه با فساد در مجامع مختلف معرفی کرد و گفت: باید مانع شویم که یک فرد مفسد پول های ناشی از عمل مجرمانه خودش را در روابط اقتصادی استفاده کند و به تبع آن نتواند از این پول های کثیف استفاده کند.
وی افزود: باید بپذیریم که مبارزه با فساد در کشور تا به امروز متمرکز بر مبارزه با فاسد بوده تا فساد این رویه باید تغییر کند.

      غلامرضا صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت:  با توجه به تنوع اجرای پروژه های عمرانی و همچنین گستردگی مأموریت بنیاد مسکن در سطح شهرها و روستا دارد، تمامی فعالیت های این نهاد انقلابی در دو بخش اعتبارات استانی، ملّی و داخلی انجام می شود.
 وی گفت: در حوزه طرح های روستایی دولت تمام وظایف عمرانی خود را  به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نماینده خود محول کرده و بالطبع اعتبارات عمرانی روستاها به بنیاد مسکن واگذار می شود. همچنین بر اساس قانون تمامی وظایف دولت در حوزه بازسازی مناطق آسیب دیده از بلایای طبیعی به بنیاد مسکن واگذار شده است.
      صالحی ادامه داد: در حوزه مسکن شهری هم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مأموریت هایی مثل مسکن مهر، اقدام ملی و طرح نهضت ملی را که از طرف دولت به این نهاد انقلابی محول شده به عهده دارد. جدای از آن به عنوان متولی ساخت مسکن، پروژه هایی را در سطح کشور در حال اجرا دارد که مجموع این وظایف قانونی حجم قابل ملاحظه ای از گردش مالی را برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایجاد کرده است.
رئیس بنیاد مسکن افزود: طبیعتاً چنین گردش سنگین مالی نیازمند یک نظارت عالیه از سوی دستگاه های مسئول است. به همین دلیل تفاهم نامه اخیر با هدف هم افزایی و بهبود عملکرد سیستم و کارایی بیشتر مالی میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مرکز اطلاعات مالی کشور منعقد شده است.
صالحی گفت: بر اساس این تفاهم نامه آموزش های لازم برای شفافیت های مالی از سوی مرکز اطلاعات مالی کشور به کارکنان بنیاد مسکن داده خواهد شد.
      صالحی گفت: بر اساس این تفاهم نامه آموزش های لازم برای شفافیت های مالی از سوی مرکز اطلاعات مالی کشور به کارکنان بنیاد مسکن داده خواهد شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ