یکشنبه 19 آذر 1402   03:31:38
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اطلاع رسانی
چهارشنبه، 4 آبان 1401 | 06:46:10

دولت برای شنیدن نظرات نخبگان، هم اشتیاق و هم آمادگی دارد

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری بر اهتمام دولت بر مشارکت نخبگان در نظام حکمرانی کشور تاکید کرد و گفت: دولت هم اشتیاق و هم آمادگی دارد تا نظرات و بحث‌های جامعه نخبگانی کشور را که حاصل علم، دانش و تجربه‌ای است که اندوخته‌اند، بشنود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، پس از راه‌اندازی سامانه «سرآمدان» در مرکز بررسی‌های استراتژیک با هدف تحقق وعده رئیس جمهور مبنی بر استفاده از ظرفیت شبکه نخبگانی و تسهیل ارتباط نخبگان با بدنه دولت و دستگاه‌های اجرایی، چالش‌های سیاستی مختلفی در این سامانه در معرض قضاوت و اظهارنظر نخبگان قرار گرفت.

یکی از این چالش‌های سیاستی مطرح شده در سامانه «سرآمدان»، چالش «روش‌ها و ابزار جایگزین برای ارز ترجیحی» بود که در سامانه مطرح و مشارکت نخبگان را در پی داشت و مرکز بررسی‌های استراتژیک نیز پس از گردآوری کلیه نظرات و بررسی پیشنهادات ارسالی، برگزیدگان شرکت کننده در این چالش را انتخاب کرد.

از این‌رو بعدازظهر سه‌شنبه سوم آبان ماه سالجاری در مراسمی با حضور رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، از برگزیدگان مشارکت‌کننده در این چالش سیاستی تقدیر به عمل آمد.

در ابتدای این مراسم دکتر محمدصادق خیاطیان بر اهتمام دولت بر ارتباط با جامعه متخصصان و نخبگان کشور تاکید کرد و راه‌اندازی سامانه «سرآمدان» و مشارکت صاحبان ایده و اندیشه در مباحث مطرح‌شده در این سامانه را یکی از نشانه‌های حضور بدنه نخبگانی کشور در نظام تصمیم‌سازی کشور دانست.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ